image -
Princip virtuální reality
Fungování virtuální reality je založeno na několika faktorech – 3D obrazu, snímání pohybu hlavy a snímání pohybu těla. To napomáhá k úplnému prožití vnímané virtuální reality.

3D obraz

3D obraz je důležitou součástí virtuální reality. Díky 3D obrazu je možné vnímat objekty kolem nás v reálné velikosti. To je zásadní rozdíl mezi sledováním objektů na klasickém monitoru, kde jsou objekty nebo postavy o dost menší. 3D obraz je přenášen pomocí VR brýlí, které umožňují sledovat objekty nebo postavy v reálných velikostech. Výhodou VR brýlí je také možnost rozhlížení se kolem sebe díky senzorům, což umocňuje virtuální zážitek.

 

Snímání pohybu hlavy

K snímání pohybu hlavy se využívá několika zařízení, které umožňují rozhlížet se ve virtuálním prostředí. Jedná se o pohybové senzory, díky kterým je možné snímat posun hlavy, naklonění a také otočení hlavou. Pohybové senzory mohou být součástí headsetu anebo mohou být externí. VR headset umožňuje vnímání zvuků, které dokonale dokreslí atmosféru virtuální reality. Je tedy takto možné vnímat zvuky, které se odehrávají za vámi což opět jen dokresluje kvalitní zážitek.

 

Snímání pohybu těla

Aby byla virtuální realita ve všech ohledech co nejvíce podobná realitě, je možné využívat různé typy ovladačů. Ty nahrazují ruce ve virtuálním světě. Ovladače disponují senzory, které dokáží rozeznat gestikulaci – jako je ukazování na předměty či mávání. Další možností, jak snímat pohyby těla, je rozmístění senzorů po místnosti. Ty pak dokáží snímat předem určenou plochu a pomocí laserů snímat pohyby hlavy a rukou.


x closePro další informace kontaktujte info@cpbs.cz

REFUSION Arcade Trainer - Windows installer


REFUSION Arcade Trainer - Air installer

To run this game you need to have installed the latest version of Adobe Air.